Veletrh TECHNODAYS

Veletrh TECHNODAYS

Prezentace firem s technickými obory a řemesly

Budoucí obráběči kovů z Ústeckého kraje změřili své znalosti a šikovnost

V Krupce na pracovišti Střední školy stavební a strojní Teplice se konalo regionální kolo celostátní profesní soutěže „České ručičky“, jejímž vyhlašovatelem je Cech KOVO ČR.

Na soutěž pro žáky oboru Obráběč kovů se do Krupky se sjely dvoučlenné týmy nejlepších žáků středních škol z Varnsdorfu, Děčína, Roudnice nad Labem, Mostu a Chomutova, včetně domácích z hostitelské školy. Soutěž se těšila značné společenské pozornosti, o čemž svědčila návštěva zástupců města Krupky včetně starosty Zdeňka Matouše.

Úkolem žáků bylo s co největší přesností v daném čase zhotovit na soustruhu součástky podle výrobní dokumentace, měření různými typy měřidel, lícování a odborný test, který ověřoval teoretické znalosti.

Po celodenním klání byly vyhlášeny výsledky. Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami – digitálními měřidly, které poskytla firma Mahr z Proboštova a též knihou o Krupce, kterou věnoval pan starosta z Krupky.

Do celostátního kola ve Žďáru nad Sázavou, které se uskuteční 11. až 13. dubna, postoupili dva nejlepší z této soutěže. Ústecký kraj budou zastupovat Adam Birnbaum z VOŠ, SPŠ a SOŠ Varnsdorf a Kamil Ota ze SŠ stavební a strojní Teplice. Přejeme žákům, aby dosáhli dalších úspěchů.

 Obráběč

Zdroj