Veletrh TECHNODAYS

Veletrh TECHNODAYS

Prezentace firem s technickými obory a řemesly

O veletrhu 2018

Letošní 6.ročník významného veletrhu TECHNODAYS 2018 se bude jako již tradičně konat v prostorách Městského divadla v Chomutově, a to ve dnech 26.4.-28.4.2018.

Cíl akce :

  • seznámit žáky středních škol s nabídkou pracovních pozic na trhu práce
  • seznámit nezaměstnané s nabídkou volných pozic na trhu práce
  • seznámit žáky 8. – 9. tříd základních škol, jejich rodiče a širokou veřejnost s nabídkou technických oborů a řemesel prostřednictvím prezentace firem
  • rozšířit možnost brigád a stáží studentů ve stávajících firmách
  • cílené působení na rozhodování žáků o budoucím povolání směrem k technickým oborům a řemeslům

Vzhledem k pozitivním reakcím na přednášky profesorů z vysokých škol pro žáky škol středních, jsme se i v letošním roce rozhodli v tomto pokračovat. Tudíž i tentokrát se můžete těšit na dvoudenní přednáškové bloky a to ve dnech 26. až 27.4.2018. O tématech přednášek Vás budeme informovat.

V tomto roce nás čekají drobné organizační změny. Třídenní veletrh se tentokrát bude více zaměřovat na návštěvníky zejména 2.-4. ročníků středních škol. Těchto máme v současné chvíli potvrzeno 1 100. Dále se veletrhu zúčastní občané evidovaní na Úřadu práce v Chomutově. Žáci 8. a 9. tříd základních škol budou skupinu uzavírat.

Každý z návštěvníků si samostatně projde veletrh Technodays. Pro vystavovatele nebude určený žádný vymezený čas k věnování se jednotlivé skupině žáků. Budou tak mít dostatečný prostor pro individuální prezentaci konkrétním uchazečům.