Veletrh TECHNODAYS

Veletrh TECHNODAYS

Prezentace firem s technickými obory a řemesly

V Chomutově se bojovalo o nejlepšího zámečníka regionu

Ve středu 16. března se na Střední škole technické, gastronomické a automobilní Chomutov uskutečnilo regionální kolo celostátní soutěže Kovo Junior 2016 v oboru Zámečník.

 Tato soutěž je zařazena do cyklu soutěží pod názvem České ručičky, jejímž vyhlašovatelem je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Jihomoravský kraj a v roce 2016 se uskutečnil již šestý ročník.

Soutěže se zúčastnilo celkem 16 žáků z osmi středních škol Ústeckého kraje, které tento obor vyučují. Také tuto soutěž zaštítila náměstkyně hejtmana Ústeckého kraje paní Jana Vaňhová a Ústecký kraj také uhradil náklady spojené s pořádáním soutěže včetně cen pro vítěze.

Žáci soutěžili ve dvou disciplínách. Hlavní soutěžní disciplínou byla výroba součásti podle výrobní dokumentace a hodnotila se zejména přesnost výroby a kvalita opracování. Druhým úkolem byla strojírenská měření včetně výpočtů strojírenských veličin.

A jak celé klání dopadlo. Vítězem soutěže se stal žák Střední školy technické, gastronomické a automobilní Chomutov Miroslav Kašper a spolu se soutěžícím ze Střední školy lodní dopravy a technických řemesel Děčín Jaroslavem Chaloupkou postupují do celostátního kola, které se koná 19. a 20. dubna na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Hradec Králové.

01 02

Zdroj