Veletrh TECHNODAYS

Veletrh TECHNODAYS

Prezentace firem s technickými obory a řemesly

Technodays 2023

GENERÁLNÍ PARTNER VELETRHU TECHNODAYS 2023:

 

PARTNER VELETRHU TECHNODAYS 2023:

 

Letošní, již 11. ročník veletrhu se koná  ve dnech 20. -22. 04. 2023.

  • propagace a prezentace
  • aktivní setkávání se žáky středních, základních škol a veřejností
  • zásadní vliv na trh práce, volbu oboru / povolání

Využijte možnosti prezentovat se na tradičním veletrhu TECHNODAYS, jedné z nejvýznamnějších akcí v Ústeckém kraji s vysokou návštěvností.

HARMONOGRAM VELETRHU

20. 04. 2023     10:00 – 15:00        1. výstavní den pro střední a základní školy

21. 04. 2023       8:00 – 14:30        2. výstavní den pro střední a základní školy

22. 04. 2023       9:30 – 14:00        3. výstavní den  rodiče s dětmi; veřejnost

HARMONOGRAM PŘEDNÁŠEK V RÁMCI VELETRHU TECHNODAYS

VSTUP NA PŘEDNÁŠKY JE ZDARMA!

KAPACITA OMEZENA – přihlášení na info@ohkcv.cz 

 

Veletrh je realizován za finanční podpory:

Záštitu nad veletrhem Technodays převzali:

  • Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
  • Hospodářská komora ČR
  • Hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller
  • Primátor Statutárního města Chomutov

Za spolupráci a podporu děkujeme našim partnerům:

 

TISKOVÁ ZPRÁVA TECHNODAYS 2023

 

#TECHNODAYS2023

MEDAILONKY VYSTAVOVATELŮ:

Alleima CZ spol. s r.o.
Generální partner veletrhu
 
Nejstarší nová společnost na světě.
 
 
 
 
Alleima CZ je součástí světové organizace Alleima. Historie výroby trubek v Chomutově spadá až do 19. století, kdy v roce 1899 bratři Mannesmannové založili Válcovny trub v Chomutově. V roce 1994 odkoupila švédská firma Sandvik část válcoven. V roce 2022 se švédská divize trubek osamostatnila a dnes působí pod názvem Alleima. V současné době zaměstnáváme kolem 700 zaměstnanců.
 
 
 
 
 
 
PULS investiční s.r.o.
Partner veletrhu
 
 
Firma Puls investiční s.r.o. je součástí skupiny PULS Group a zabývá se výrobou a testováním pulsních napájecích zdrojů. Zaměřuje se převážně na vývoj a výrobu napájecích zdrojů na DIN lištu. Tyto produkty nachází uplatnění například v průmyslu, v železniční dopravě, ve strojních zařízeních, osvětlovací technice, v lodním průmyslu, zdravotnických přístrojích a při výrobě energie z obnovitelných zdrojů.
#PartnerVeletrhu
 
 
 
 
 
 
 
ČEZ a.s.
Jsme energetickým koncernem, patříme mezi nejvýznamnější ekonomické subjekty v České republice, působíme i v zemích západní a střední Evropy. Náš předmět podnikání tvoří výroba, distribuce, obchod a prodej v oblasti elektřiny a tepla, obchod a prodej v oblasti zemního plynu, poskytování komplexních energetických služeb ze sektoru nové energetiky a těžba.
Díky pestrému portfoliu aktivit nabízíme široké spektrum pracovních míst napříč nejrůznějšími obory. Jsme stabilní zaměstnavatel v dynamicky se měnícím oboru a pomůžeme vám kariérně růst.
Aktuální nabídku příležitostí, programy pro studenty i absolventy a spoustu zajímavostí z oblasti energetiky najdete na www.kdejinde.cz
 
 
Dostál & partneři, advokátní kancelář s.r.o.
 
 

Renomovaná advokátní kancelář v Chomutově tvořená týmem specialistů v jednotlivých právních oborech

 

 

Dräger Manufacturing Czech s.r.o.

Měníme technologii na „Technologii pro život“
Jsme přední světovou společností v oboru zdravotnické a bezpečnostní techniky. Produkty společnosti Dräger chrání, pomáhají a zachraňují lidské životy již od roku 1889.
V roce 2014 byl v průmyslové zóně Verne v Klášterci nad Ohří postaven výrobní závod, který nyní zaměstnává zhruba 250 zaměstnanců. V tomto závodu se vyrábějí helmy pro hasiče, dýchací masky, speciální protichemické obleky a postroje pro dýchací přístroje.
 
 
 
 
IT Innovation s.r.o.
 
 
DRŽTE KROK S DOBOU, BUĎTE INOVATIVNÍ
IT průmysl žije, pohání lidstvo a kdo zaspí, na trhu se neudrží. Nechte si poradit od profesionálů a pomozte vaší společnosti k modernizaci a inovaci.
Jsme dynamickou společností, která byla založena v roce 2006 a zaměřujeme se na komplexní outsourcing zboží a služeb v oblasti IT. Mezi naše zákazníky patří firmy ze segmentu AUTOMOTIVE, průmyslu a státní sféry.
Ve firmě udržujeme maximální zápal všech kolegů a kolegyň. Snažíme se hledat perspektivní projekty pro náš obor. Že by něco „nešlo“ u nás nehledejte. Zajišťujeme tak správné dynamické prostředí, kde se rozvíjíme a můžeme našim zákazníkům nabízet kvalitní a profesionální služby jako například outsourcing IT.
 
 
 
 

JUNGHEINRICH Chomutov s.r.o.

 

Jako jeden z předních světových dodavatelů intralogistických řešení se společnost Jungheinrich již 70 let podílí na vývoji inovativních a udržitelných produktů a řešení pro tok materiálu.

Jako průkopník v tomto odvětví se rodinná firma se sídlem v Hamburku snaží vytvářet sklady budoucnosti. V roce 2021 dosáhla společnost Jungheinrich se svými více než 19 000 zaměstnanci tržeb ve výši 4,24 miliardy eur. Celosvětová síť zahrnuje 13 výrobních závodů a 41 servisních a prodejních společností.
V Chomutově vzniká jeden z nejmodernějších závodů Jungheinrich na vysokozdvižné vozíky na světě. Budova o velikosti 37 000 m2 nabídne pro Chomutov a okolí 350 kvalifikovaných míst ve výrobě.
 
 
 
 
 
MISVO s.r.o.
 Jsme chráněnou technickou dílnou
Dáváme příležitost pracovat zdravotně postiženým lidem. Díky skvělému týmu si na trhu držíme vysokou kvalitu a rychlost, a to již od roku 2004.
Jste v časové tísni? Onemocněli vám zaměstnanci? Máte neplánovanou zakázku?
Vyřešíme vám vaše problémy:
• Kompletace výrobků
• Výroba a sklad
• Třídění výrobků
• Kontrola kvality výrobků
• Náhradní plnění
• Nadnárodní spolupráce
 
 
 
 NEXEN TIRE Europe s.r.o.
Jihokorejská společnost Nexen Tire patří mezi nejvýznamnější světové výrobce pneumatik.
Její centrály se nalézají v Yangsanu a jihokorejské metropoli Soulu.
Nexen Tire je průkopníkem v oblasti využívání nejmodernějších technologií a inovativních výrobních postupů.
Výstavba rozsáhlé moderní továrny v průmyslové zóně Triangle nedaleko Žatce v Ústeckém kraji je mimořádně důležitým milníkem pro rozvoj společnosti Nexen Tire.  Stavba splňuje nejpřísnější bezpečnostní a ekologické standardy.
Díky novému výrobnímu závodu vznikne v Ústeckém kraji postupně až 1500 nových pracovních míst. Plánovaná výrobní kapacita dosáhne 12 milionů pneumatik ročně.
 
 
ORLEN UniCRE a.s.
CHEMIE JE BUDOUCNOST. BUDOUCNOST JE U NÁS.
Zajímá vás výzkum zpracování ropy, biomasy, plastových nebo komunálních odpadů? Chcete se podílet na výzkumu paliv budoucnosti? Rozumíte CO2 nebo H2? Ať už jste profík v oboru, nebo na začátku své kariéry, připojte se k našemu týmu.
Jsme moderní výzkumné pracoviště ORLEN UniCRE, které se zaměřuje na výzkum a aplikaci projektů a technologií napomáhajících k přechodu na cirkulární ekonomiku. Naše špičkové vybavení nám umožňuje provádět výzkumnou činnost na nejvyšší úrovni.
Klademe důraz na rozvoj a vzdělávání našich zaměstnanců. Do našeho týmu patří kolegové, stážisté či studenti z různých koutů světa.
Máme unikátní postavení v ČR v oblasti výzkumu a vývoje dlouhodobě udržitelné chemie v rafinérském a petrochemickém průmyslu.
Základní a aplikovaný výzkum provádíme v mnoha oblastech, např. využití CO2 v produkci e-fuels a monomerů pro výrobu recyklovatelných plastů, příprava recyklovaných surovin pro výrobu polymerů, využívání obnovitelných surovin napříč chemickým průmyslem, produkce zeleného vodíku, snižování emisí a jejich dopadu na životní prostředí.
ORLEN UniCRE je součástí skupiny ORLEN Unipetrol, která jako jediná zpracovává ropu v ČR, je největším výrobcem plastů a vlastní největší síť čerpacích stanic ORLEN Benzina. Náš tým v tuzemsku tvoří téměř 6000 kolegů a kolegyň a jsme největším zaměstnavatelem v Ústeckém kraji. Jsme také vlastníkem hokejového klubu HC VERVA Litvínov.
#ORLENUniCRE #UniCRE #chemiejebudoucnost #R&D #ORLENUnipetrol #hydrogen
 
Parker Hannifin Industrial s.r.o.
Firma Parker Hannifin v roce 2017 oslavila 100 let od svého vzniku. Je světovým lídrem v oblasti technologií pro řízení pohybu. Parker naleznete kolem všeho, co se hýbe. Závod v Chomutově je specifický tím, že je multidivizní. „Pod jednou střechou“ tu působí divize PFGE, kde se vyrábí vzduchové a kapalinové filtry, PHDE, kde se tvarují termoplastové trubky a hadice a ohýbají ocelové trubky do automobilového průmyslu. Třetí divizí je divize PMDE, která kompletuje zubová čerpadla a gerotor motory. Další z divizí je MSDE, která se zabývá kompletací různých druhů hydraulických ventilů a bloků určených pro traktory a těžké pracovní stroje. Poslední, neméně významnou divizí je FCSE, která produkuje produkty pro regulaci průtoků vzduchu a kapalin. V Chomutově máme 600 zaměstnanců.
 
 
 Pittsburgh Corning CR s.r.o.
 
Pittsburgh Corning je předním světovým výrobcem izolace z pěnového skla.
FOAMGLAS® je lehký, pevný a trvanlivý izolační materiál, který obsahuje miliony hermeticky uzavřených skleněných buněk a nabízí výjimečnou kombinaci vlastností, jako jsou nehořlavost, mimořádná pevnost v tlaku a dlouhodobá životnost. Využívá se ve stavebnictví a v průmyslu.
 
 
 
 
Rekáva s.r.o.
ReKáva se stará o lokální recyklaci kávové sedliny a hledá pro ni další využití. Jejím cílem je zkvalitnit třídění komunálního odpadu a snížit uhlíkovou stopu na území Prahy. Poskytuje odpadovou službu kavárnám, firmám a dalším institucím, v rámci které zajišťuje svoz kávové sedliny prostřednictvím elektrického cargo kola. Jednotlivé organizace shromažďují vyprodukovanou sedlinu do tzv. Chytrých košů. Ty mají integrovaný čip, který monitoruje stav zaplnění koše a díky sdílené aplikaci má pak řidič kola přehled o tom, zda je třeba sedlinu již svézt do komunitní zahrady či nikoliv. Tam najde sedlina další využití jako hnojivo při pěstování hlívy ústřičné.
 
 
 
 
Solar Turbines EAME s.r.o.
Solar Turbines je mezinárodní společnost se sídlem v USA a je jedním z předních výrobců průmyslových plynových turbín ve světě. Založena byla před více než 90 lety a v České republice působí od roku 2012 na třech místech.
V průmyslové zóně Triangle u Žatce se nachází high-tech opravárenské centrum a v Žebráku funguje špičkové testovací centrum plynových turbín. Administrativní zázemí pro Evropu, Afriku a Střední východ se nachází v Praze – Stodůlkách.
Hledáme studenty především se zaměřením na strojírenství, informatiku a technologie. Naše působnost je široká a tím pádem i nabídka pracovních pozic zasahuje do mnoha oborů. Stačí se podívat k nám na web.
jsme špičková strojírenská výroba s globální působností. Naše závody v Žatci a Žebráku patří mezi nejmodernější a nejbezpečnější svého druhu. Zabýváme se výrobou mechanických soustrojí se spalovací turbínou. A jsme v tom fakt světová špička!
Záleží nám i na vašem úspěchu. Spojte svou kariéru se Solar Turbines právě nyní!
 
 
 
 
Thermoflex Europe a.s.
 
Společnost Thermoflex Europe a.s. se zabývá vysoce kvalitním lisováním plastů vstřikováním již od roku 2003.
Zabýváme se výrobou komponentů do automobilů, nářadí pro spotřebitele a spojovacích prvků pro nábytek. Dlouholetá zkušenost v oboru nám umožňuje pro zákazníky vytvářet produkty na míru, docílit jejich vysoké kvality, preciznosti a estetického vzhledu. Důraz klademe nejen na spokojenost našich zákazníků, ale také našich kvalifikovaných zaměstnanců.
Více se o nás dozvíte na www.thermoflex.eu . 
 
 
 
 
 
Toyoda Gosei Czech, s.r.o.
Společnost Toyoda Gosei Czech, s.r.o. byla založena 1.3.2001 v průmyslové zóně Verne v Klášterci nad Ohří. Jsme jedni z předních výrobců plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, které zvyšují pohodlí a komfort vozidel. Za posledních 20 let vyrostly v průmyslovém areálu 4 výrobní haly zaměstnávajících více než 1300 zaměstnanců. Do nadcházejících let se plánujeme zaměřit na zvyšování konkurenceschopnosti společnosti, zvyšování produktivity zaváděním automatizace a robotizace a v neposlední řadě rozvojem lidského kapitálu společnosti.
 
 
 
 
 
 
 
Yanfeng International Automotive Technology Czechia s.r.o.
 
 
Máte rádi auta a kvalitu v jednom? Pojďte se s námi podílet na jejich výrobě! V roce 2011 jsme začali s výrobou interiérových komponentů do automobilů. V našem závodě v Žatci vyrábíme dveřní panely, přístrojové panely, palubní schránky u spolujezdce a středové konzole.
Chcete posunout Vaši kariéru vpřed? Přidejte se k nám! Nejsme jen zaměstnavatel, jsme Yanfeng!
 
 
 
 
 
 
 
 
 ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Naše firma je v ČR zastoupena v 8 městech a působí zde 30 let. ZF v Klášterci nad Ohří je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu. Zaměřuje se na výrobu výkonových elektronik a vyznačuje se super moderní výrobou, čistým a bezhlučným prostředím. Životní prostředí nám není lhostejné. Závod ZF Electronics Klášterec byl také vybrán jako první závod ZF na světě, kde se bude realizovat projekt ZeF (Zero Emission Factory) – aktuálně byla zahájena stavba fotovoltaické elektrárny na střechách výrobních hal o výkonu 1000 kWp a stavba fotovoltaické elektrárny na zelených plochách kolem výrobních hal o výkonu 412 kWp. Termín uvedení FVE do provozu je červenec 2023. Cílem projektu je první továrna v ZF s nulovými emisemi.
 
 
 
 
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest
Agentura CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Regionální kancelář CzechInvest pro Ústecký kraj poskytuje podnikatelům z Ústeckého kraje poradenství v oblasti startupových programů, pomáhá s lokalizací investičních záměrů firem v tuzemsku i zahraničí. Regionální kancelář spolupracuje se zástupci místní správy a samosprávy, školami a dalšími lokálními aktéry, kteří přispívají k rozvoji podnikatelského prostředí v regionu.   
 
 
Agentura pro podnikání a inovace
 
Státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu. Je zprostředkujícím subjektem pro nový Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, který je zaměřen na podporu podnikatelů (podpora výzkumu a vývoje, rozvoj malého a středního podnikání, podpora digitalizace podnikových procesů, posun k nízkouhlíkovému hospodářství a k cirkulární ekonomice). API má regionální kanceláře ve všech krajích, poskytuje zájemcům bezplatný informační a konzultační servis, pořádá odborné semináře a webináře.
www.agentura-api.org
 
 
 
Technologická agentura České republiky
 

Technologická agentura ČR je hlavním poskytovatelem veřejné podpory aplikovaného výzkumu napříč všemi obory. Zároveň usiluje o provázanější spolupráci firem, akademického sektoru a státní správy, a tím přispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti a hospodářského růstu České republiky. V TA ČR vám rádi poradíme, který z našich programů je vhodný právě pro podporu vašich inovativních záměrů, a pomůžeme vám zorientovat se v aktuálně vyhlášených veřejných soutěžích a mezinárodních výzvách.

 

 

ČVUT – Fakulta dopravní
Fakulta dopravní v Děčíně zajišťuje bakalářské a magisterské studium. Naším posláním je výchova absolventů, vědecká, výzkumná a projektová činnost v oblasti dopravy, telematiky a telekomunikací s ohledem na potřeby trhu a s akcentem na moderní technologie, inteligentní dopravní systémy, ekonomické analýzy, vztah dopravy a životního prostředí, energetiku. Na pracovišti v Děčíně probíhá výuka na unikátním vozidlovým simulátoru.
Obory:

  • Dopravní systémy a technika
  • Logistika a řízení dopravních procesů

 

ČVUT – Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská je jednou z osmi fakult ČVUT v Praze. Na pracovišti v Děčíně působí od roku 1995 Katedra softwarového inženýrství, která zde zajišťuje výuku bakalářského stupně. Během studia si studenti osvojí zpracování (vědeckých) dat a tvorbu softwarových řešení nad těmito daty. Dostatečné znalosti absolventů z jiných oborů (matematiky, fyzika, informatika, ekonomie, byznys) umožňující hladkou mezioborovou spolupráci při zpracování dat a tvorbě softwaru, bezproblémové uplatnění na trhu práce.
Studijní program: Aplikace informatiky v přírodních vědách

 

 

UJEP – Fakulta životního prostředí
Hlavním důvodem vzniku FŽP UJEP byl alarmující stav krajiny a životního prostředí v oblasti severních Čech. FŽP UJEP je dnes jednou z osmi fakult ústecké univerzity a od roku 2020 sídlí v nové budově Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO) v kampusu UJEP. Na FŽP UJEP se zaměřujeme na výzkum a vzdělávání v široké oblasti ekologie a životního prostředí. Studium je tříleté v bakalářských studijních programech, dvouleté v navazujících magisterských studijních programech a čtyřleté v doktorském studijním programu.
www.fzp.ujep.cz

 

 

 

Středisko volného času Chomutov, příspěvková organizace

 

Středisko volného času „Domeček“ Chomutov je školské zařízení pro mimoškolní zájmovou činnost zřizované městem Chomutov. Naše zařízení rozdává radost chomutovským dětem již od roku 1950. V letošním roce naše středisko a kroužky na základních školách, které provozujeme, navštěvovalo více než 1700 dětí.
Z více než sta kroužků se můžeme pochlubit zejména výsledky našich šermířů a mažoretek. Za pozornost určitě také stojí slibně se rozvíjejí program technických a robotických kroužků, které se účastní i Technodays 2023.

 

 

 

 

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov, p.o.

Škola s téměř 150-ti letou tradicí poskytuje čtyřleté, denní studium, zakončené maturitní zkouškou. První dva ročníky studia jsou společné pro všechny specializace a svým obsahem vytvářejí nezbytný základ technických znalostí a dovedností. Na základě osobního zájmu a prospěchu si žák po absolvování prvních dvou let studia volí jednu z pěti možných specializací.
• Automatizační systémy
• Silnoproudá elektrotechnika
• Automatizovaná konstrukce ve strojírenství
• Technický management
• Výpočetní systémy

 

 

 

Střední průmyslová škola elektrotechnická a ZDVPP Žatec, s.r.o.
SPŠE a ZDVPP, spol. s r. o., Žatec nabízí 2 perspektivní studijní obory, které jsou zakončeny maturitní zkouškou.
• Elektrotechnika se zaměřením na automatizaci a robotiku, technologie inteligentních domů, a umělou inteligenci.
• Informační technologie je zaměřena na výuku programování aplikací a her pro Android, iOS a desktopové OS, webových aplikací a manažerských dovedností.
• Kromě denního studia školy nabízejí také dálkové studium
• Dny otevřených dveří pořádáme vždy na podzim, termíny vypisujeme na náš FB a internetové stránky.
• Studenti mají k dispozici odborně vybavené učebny, ve spolupráci s partnerskými firmami zajímavé praxe a stipendijní a motivační programy (např ERASMUS+).
Dále nabízíme:
• Jednopředmětové studium elektrotechnika – úplná profesní kvalifikace
DVPP – pedagogické minimum

• IT DVPP kurzy pro pedagogické pracovníky

Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov, p.o.

 

Škola zajišťuje střední vzdělávání v oborech vzdělání zaměřených na strojírenské a autoopravárenské obory, gastronomii, zemědělství, potravinářství, služby a podnikání. Složení nabízených oborů vzdělání se přizpůsobuje požadavkům regionu a zájmu veřejnosti. Škola nabízí široké spektrum oborů vzdělání absolventům 9. tříd základních škol, absolventům základního vzdělávání z nižších ukončených ročníků, než je 9. třída ZŠ, a absolventům základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Škola vzdělává žáky především z regionu Chomutovska, dále žáky z Mostecka a Lounska.