Veletrh TECHNODAYS

Veletrh TECHNODAYS

Prezentace firem s technickými obory a řemesly

Technodays 2022

GENERÁLNÍ PARTNER TECHNODAYS 2022:

PULS investiční s.r.o.

 

 

 

 

 

Letošní, již 10. ročník veletrhu se koná v  Městském divadle v Chomutově ve dnech 21. -23. 04. 2022.

 • propagace a prezentace
 • aktivní setkávání se žáky středních, základních škol a veřejností
 • zásadní vliv na trh práce, volbu oboru / povolání

Využijte možnosti prezentovat se na tradičním veletrhu TECHNODAYS, jedné z nejvýznamnějších akcí v Ústeckém kraji s vysokou návštěvností.

Přihláška pro firmy

HARMONOGRAM VELETRHU

 1. 4. 2022     10:00 – 15:00        1. výstavní den pro střední a základní školy
 2. 4. 2022       8:00 – 14:30        2. výstavní den pro střední a základní školy
 3. 4. 2022       9:30 – 14:00        3. výstavní den  rodiče s dětmi; veřejnost

 

VSTUP NA PŘEDNÁŠKY JE ZDARMA!

KAPACITA OMEZENA – přihlášení na info@ohkcv.cz

 

Veletrh je realizován za finanční podpory:

Záštitu nad veletrhem Technodays převzali:

 • Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
 • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
 • Hospodářská komora ČR
 • Hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller
 • Primátor Statutárního města Chomutov

 

TISKOVÁ ZPRÁVA TECHNODAYS 2022

 

Katalog_TECHNODAYS_2022

#TECHNODAYS2022

MEDAILONKY VYSTAVOVATELŮ:

PULS Investiční s.r.o.
Generální partner veletrhu
 
 
 
Začínáme u toho, co není na první pohled zřejmé.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na lidech nám záleží!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

 

Státní příspěvková organizace zřízená Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR. CzechInvest pomáhá rozvíjet potenciál českých (nejen) technologických firem, podporuje chytré investice a poskytuje asistenci českým firmám při vstupu na zahraniční teritoria.

Regionální kancelář pro Ústecký kraj informuje
o programech podpory průmyslu a podnikání. Cílem je zajistit českým firmám přístup k finančním podporám a zajištění podpory při realizaci investičních záměrů.

 
 
 
 
 
Agentura  pro podnikání a inovace

Státní příspěvková organizace s celostátní působností podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR.

Zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a Inovace
pro Konkurenceschopnost (OP PIK) a navazujícího Operačního programu Technologie a Aplikace pro Konkurenceschopnost (OP TAK).

Dotační podpora z fondů EU pro projekty zaměřené na výzkum, vývoj a inovace, technologický rozvoj, oblast ICT či ekoenergie.

 
 
 
 
BLANCO Czechia s.r.o.
 
BLANCO je předním světovým výrobcem kuchyňských baterií a kvalitních dřezů. Vyrábí je z poctivých materiálů, jako jsou nerezová ocel, Silgranit a keramika. Důraz klade především na kvalitní zpracování, použití inovativních materiálů a pestrý výběr barev. Z původně rodinné firmy se vyvinula společnost s 1500 zaměstnanci.
V závodě BLANCO v Havrani vyrábíme kvalitní silgranitové kuchyňské dřezy. Kvalita je základním stavebním kamenem filozofie naší značky.
 
 
 
 
 
České vysoké učení technické – Fakulta dopravní
 
 
Pracoviště Děčín zajišťuje bakalářské studium oborů „Dopravní systémy a technika “ a „Logistika a řízení dopravních procesů „. Dále je  možné studovat  magisterský program „Logistika a řízení dopravních procesů „.
 
 
 
 
 
České vysoké učení technické – Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská
 
 
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská je jednou z osmi fakult ČVUT v Praze. Na pracovišti v Děčíně působí od roku 1995, zde zajišťuje bakalářské studium programu Aplikace informatiky v přírodních vědách a nové studium Radioaktivita v životním prostředí.
 
 
 
 
 
 
Donaldson Czech Republic s.r.o. a Donaldson Industrial CR s.r.o.
Společnost DONALDSON byla založena v USA v roce 1915 Frankem Donaldsonem a je lídrem ve výrobě filtrů a filtračních technologií.
V České republice je zastoupena dvěma výrobními závody.
DONALDSON CZECH REPUBLIC divize ENGINE v Klášterci nad Ohří. Výroba zde byla zahájena v roce 2003 a specializuje se na vzduchové, kabinové filtry jejich plastové a látkové obaly. Tyto filtry se užívají ve vozidlech poháněných dieselovými vznětovými motory pro vyčištění spalovacího vzduchu.
DONALDSON INDUSTRIAL divize INDUSTRIAL AIR FILTRATION v Kadani je od roku 2005. Je zaměřen na výrobu jednotek pro průmyslovou filtraci. Tyto filtrační jednotky se užívají v provozech, které dbají na ochranu životního prostředí a ochranu zdraví svých zaměstnanců. Od roku 2021 nově divize DRYERS – průmyslové filtrační systémy k čištění stlačeného vzduchu.
 
Dostál & partneři, advokátní kancelář s.r.o.
 
 
Renomovaná advokátní kancelář v Chomutově s týmem odborníků s generální praxí i specialistů v jednotlivých právních oborech.
 
 
 
 
 
Dräger Manufacturing Czech s.r.o.
 
 
Měníme technologii na „Technologii pro život“
Jsme přední světovou společností v oboru zdravotnické a bezpečnostní techniky. Produkty společnosti Dräger chrání, pomáhají a zachraňují lidské životy již od roku 1889.
V roce 2014 byl v průmyslové zóně Verne v Klášterci nad Ohří postaven výrobní závod, který nyní zaměstnává zhruba 200 zaměstnanců. V tomto závodu se vyrábějí helmy pro hasiče, dýchací masky, speciální protichemické obleky a postroje pro dýchací přístroje.
 
 
 
Hitachi Astemo Czech, s.r.o.
 
Společnost Hitachi Astemo Czech, s.r.o. je součástí celosvětové skupiny Hitachi a patří do obchodního segmentu automobilových systémů. Náš závod působí v Žatci od roku 2013. Zabýváme se výrobou předních a zadních tlumičů do automobilů Ford, Nissan, Renault a Tesla. Naším dalším projektem je výroba variabilního časování ventilů, olejových čerpadel a vysokotlakých palivových čerpadel, které slouží ke vstřikování paliva do spalovacího prostoru motoru a to konkrétně do automobilů Audi.
 
 
 
 
Inovační centrum Ústeckého kraje, z. s. a Ústecký kraj #Nový start
Pomáháme místním firmám nastartovat svůj podnikatelský sen i růst za hranice kraje, propojujeme partnery ze světa podnikání, výzkumu a vzdělávání, a posilujeme atraktivitu regionu pro investory s vysokou přidanou hodnotou. Podporujeme startupy a pořádáme vzdělávací a networkingové akce pro studenty, začínající formy, zavedené podniky i širokou veřejnost. Jsme partnerem při transformaci Ústeckého kraje v místo, kde budou občané, studenti i podnikatele rádi zůstávat, kam se budou vracet, a kam budou také aktivně přicházet talentovaní lidé s chutí se na této změně podílet.
Společně s Ústeckým krajem se podílíme na řešení projektu Podpora a rozvoj inovačního prostředí v Ústeckém kraji II a na společném stánku jeho aktivity představíme. Výstupem projektu je mimo jiné značka a slogan:
Ústecký kraj #NOVÝSTART
 
 
 
IT Innovation s.r.o.
 
DRŽTE KROK S DOBOU, BUĎTE INOVATIVNÍ
 
IT průmysl žije, pohání lidstvo a kdo zaspí, na trhu se neudrží. Nechte si poradit od profesionálů a pomozte vaší společnosti k modernizaci a inovaci.
 
Jsme dynamickou společností, která byla založena v roce 2006 a zaměřujeme se na komplexní outsourcing zboží a služeb v oblasti IT. Mezi naše zákazníky patří firmy ze segmentu AUTOMOTIVE, průmyslu a státní sféry.
 
Ve firmě udržujeme maximální zápal všech kolegů a kolegyň. Snažíme se hledat perspektivní projekty pro náš obor. Že by něco „nešlo“ u nás nehledejte. Zajišťujeme tak správné dynamické prostředí, kde se rozvíjíme a nabízíme našim zákaníkům kvalitní a profesionální služby jako například outsourcing IT.
 
 
 
 
 JJS Electronics, s. r. o.
 
 
JJS Electronics, s. r. o. je mezinárodní výrobní společnost se sídlem v Chomutově, která se zabývá outsourcovou výrobou a montáží elektrotechnických produktů pro své zákaznické portfolio. Na českém trhu působí již od roku 2005. V Chomutově provozuje 2 výrobní haly nacházející se v areálu Restamo, na adrese Pražská 585. V tuto chvíli zaměstnává přibližně 400 zaměstnanců. V květnu 2021 se oficiálně stala součástí ESCATEC Group.
 
 
 
 
 
 
MISVO s. r. o.

Jsme chráněnou technickou dílnou

Dáváme příležitost pracovat zdravotně postiženým lidem. Díky skvělému týmu si na trhu držíme vysokou kvalitu a rychlost, a to již od roku 2004.

Jste v časové tísni? Onemocněli vám zaměstnanci? Máte neplánovanou zakázku?  

Vyřešíme vám vaše problémy: 

 • Kompletace výrobků
 • Výroba a sklad
 • Třídění výrobků
 • Kontrola kvality výrobků
 • Náhradní plnění
 
 
Nemak Czech Republic s.r.o.

 

 

Společnost Nemak je předním poskytovatelem inovativních odlehčovacích řešení pro světový automobilový průmysl, specializuje se na vývoj a výrobu hliníkových komponentů pro použití v oblasti hnacího ústrojí a konstrukce karoserie. Společnost zaměstnává více než 22 000 lidí ve 38 závodech po celém světě. V České republice má Nemak zastoupení v SPZ Josef u Havraně, kde působí od roku 2003.

 

 

 

 

SANDVIK CHOMUTOV PRECISION TUBES spol. s r.o.

 

Společnost Sandvik je světově uznávaná společnost zabývající se mimo jiné vývojem a výrobou produktů z nejkvalitnějších nerezových ocelí a speciálních slitin pro prostředí ropných vrtů, a výrobou trubek pro tepelné výměníky.
V České republice působí již 28 let a zaměstnává 600 zaměstnanců.

 

 

Severočeské doly a.s.
 
 
 
 
Severočeské doly a.s. jsou největší hnědouhelnou těžební společností v České republice. Působí v severočeské hnědouhelné pánvi a zabývají se těžbou, úpravou a odbytem hnědého uhlí. Těžba je realizována povrchovým způsobem na lokalitách Doly Nástup Tušimice a Doly Bílina.
Posláním společnosti je především odpovědně a hospodárně těžit zásoby hnědého uhlí, chránit životní prostředí jako veřejný zájem, plnit nejvyšší ekologické standardy, rekultivací navracet krajinu do stavu odpovídajícímu potřebám regionu. Udržitelný rozvoj stojí v popředí pozornosti SD a je vnímán jako klíč k dlouhodobému úspěchu.
 
 
 
 
 
SAPRIL s.r.o.
 
Společnost SAPRIL s.r.o. je rodinná česká firma, založena roku 1999, která se zabývá výrobou a prodejem kompletního sortimentu obalového materiálu.
Vyrábí a dodává veškerý obalový materiál v rámci celé České republiky.
Naše společnost funguje jako chráněná dílna a zaměstnává více jak 50% zdravotně postižených občanů. Nabízíme našim zákazníkům možnost náhradního plnění.
Nabízíme možnost uplatnění absolventům středních škol i učilišť.
U nás najde uplatnění každý!
 
 
 
Solar Turbines EAME s.r.o.
 
Solar Turbines je mezinárodní společnost se sídlem v USA a je jedním z předních výrobců průmyslových plynových turbín ve světě. Založena byla před více než 90 lety a v České republice působí od roku 2012 na třech místech.
V průmyslové zóně Triangle u Žatce se nachází high-tech opravárenské centrum a v Žebráku funguje špičkové testovací centrum plynových turbín. Administrativní zázemí pro Evropu, Afriku a Střední východ se nachází v Praze – Stodůlkách.
Hledáme studenty především se zaměřením na strojírenství, informatiku a technologie. Naše působnost je široká a tím pádem i nabídka pracovních pozic zasahuje do mnoha oborů. Stačí se podívat k nám na web.
jsme špičková strojírenská výroba s globální působností. Naše závody v Žatci a Žebráku patří mezi nejmodernější a nejbezpečnější svého druhu. Zabýváme se výrobou mechanických soustrojí se spalovací turbínou. A jsme v tom fakt světová špička!
Záleží nám i na vašem úspěchu. Spojte svou kariéru se Solar Turbines právě nyní!
 
 
 
SPS software s.r.o.
PG electronic se postupem času vyvíjí a mění. Firma byla založena jako výrobní společnost, která vyrábí zkušební zařízení v oboru elektrické bezpečnosti pro naší hlavní firmu SPS electronic. Postupem času se z výrobní společnosti stala firma, která se může pyšnit přívlastkem hi-tech. Společně se zaměřujeme na skutečnou německou kvalitu podle nejvyšších standardů. Naše testery a všestranné služby jsou ztělesněním německé kvality. Můžete si být jisti, že budeme vaše záležitosti brát vážně a jsme tady, abychom Vám pomohli s podporou a radou.
Skoro již 30 let PG electronic společně se SPS electronic vyvíjí a vyrábí zkušební zařízení v oboru elektrické bezpečnosti a prodává je po celém světě. Naším hlavním cílem je dodávání bezpečnostních a funkčních testerů a širokou škálu vhodných doplňků. Kromě neustálého rozšiřování a vývoje našeho sortimentu se specializujeme na vývoj zákaznických testovacích systémů. Postaráme se nejen o naplánování, ale i o implementaci. Naše nabídka je zahrnuje spolehlivým všestranný servis. Tzn. naše komplexní poradenství a poprodejní instalaci a údržbu zařízení.
Software je významnou součástí firemní aktivity a tak jsme se rozhodli, že jej posuneme dále a tak je to aktuálně samostatný tým, který plní přání a požadavky zákazníků a vyvíjí náš výzmamný produkt. Nově od roku 2022 je oddělení SPS software samostatnou jednotkou.
 
Soukromá obchodní akademie spol s r.o. a Střední průmyslová škola elektrotechnická a ZDVPP spol s r.o.
SOA a SPŠE Žatec nabízí 4 perspektivní studijní obory, které jsou zakončeny maturitní zkouškou.
• Obchodní akademie se zaměřením na propagační grafiku, média a komunikaci. Absolventi se uplatní v různých oborech např. v účetnictví, personalistice, bankovnictví, média a další.
• Provoz a ekonomika dopravy. Absolventi získají znalosti problematiky zasílatelství, práva, logistiky, ekonomiky, účetnictví, informačních technologií a odborné předpoklady pro to, aby se po skončení studia ucházeli o získání certifikátu spediční expert udělovaného mezinárodní organizací FIATA.
• Elektrotechnika se zaměřením na automatizaci a robotiku, technologie inteligentních domů, a umělou inteligenci.
• Informační technologie je zaměřena na výuku programování aplikací a her pro Android, iOS a desktopové OS, webových aplikací a manažerských dovedností.
• Kromě denního studia školy nabízejí také dálkové a distanční studium
• Dny otevřených dveří pořádáme vždy na podzim, termíny vypisujeme na náš FB a internetové stránky.
• Studenti mají k dispozici odborně vybavené učebny, ve spolupráci s partnerskými firmami zajímavé praxe a stipendijní a motivační programy (např ERASMUS+).
Dále nabízíme:
Jednopředmětové studium – ekonomika, účetnictví, právo
Jednopředmětové studium elektrotechnika – úplná profesní kvalifikace
DVPP – pedagogické minimum – ředitel školy, učitel, asistent pedagoga
Rekvalifikační kurzy účetnictví a personalistiky
Kurz logistiky a dopravy
Kurz projektového řízení
Kurz GDPR
Kurzy IT
Kurzy SQL, UML, databází
 
Středisko volného času Domeček, p.o.
 
 
SVČ Domeček Chomutov je školské zařízení pro mimoškolní zájmovou činnost, jehož zřizovatelem je město Chomutov. V současné době provozuje 131 zájmových útvarů pro více než tisícovku chomutovských dětí. Ne všechny jsou provozovány přímo v areálu Domečku, mnohé provozujeme přímo na školách, co nejblíže k dětem.
Kromě pravidelné kroužkové činnosti nabízíme i letní a jarní rekreaci ve formě příměstských a pobytových táborů. Spolupracujeme se školami na odborných soutěžích, jako jsou třeba olympiády.
Nově si u nás na své přijdou i malí technici, kteří u nás najdou spoustu zábavy v našem technickém klubu, nebo maminky s předškoláčky v programu „pidilidi“, který u nás běží prakticky nonstop celý týden.
Neváhejte, volných míst (pokud je vůbec najdete) ubývá a rádi vás u nás přivítáme…
 
 
 
 
Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, p.o.
Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace nabízí studium 4letých maturitních oborů:
• Stavebnictví
• Technická zařízení budov
• Ekonomika a podnikání (Management ve stavebnictví)
• Obchodní akademie
Škola s tradicí založena v roce 1951. Partnerská střední škola ČVUT v Praze od roku 2015.
V roce 2021 škola zvítězila v soutěži středních škol „Dobrá škola Ústeckého kraje – Moderní škola 4.0.
Možnost prohlídky školy v rámci Dne otevřených dveří a akce školy sledujte na webových stránkách: www.sps-kadan.cz
Bližší informace: tel.: 474 343 393-5
http://www.sps-kadan.cz
email: sps-kadan@sps-kadan.cz
 
 
Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov, p.o.
Základní informace pro uchazeče
• Otevíráme 5 prvních ročníků (maximálně 170 žáků)
• Přihláška ke studiu do 1. března (potvrzená lékařem)
• Přijímací zkoušky z ČJ a M – povinné na všech středních školách, které nabízejí maturitní obory
• Pořadí určuje výsledek přijímací zkoušky a průměrný prospěch z 1. pololetí 9. třídy
• Výuka probíhá od 8,00hod. do 14,10 hod.
• V průběhu studia praxe 14 dní ve 2. a ve 3. ročníku
• Obědy á 25,-kč na Zdravotní škole (i ubytování)
• Přípravný kurz z M, F, VT
• Konzultace všech vyučujících 1 hod. týdně
CO U NÁS NAJDETE?
• 5 učeben výpočetní techniky
• 4 jazykové učebny
• Bufet
• Školní klub
• Posilovnu
• Wifi free
KONTAKT
• Rádi se zúčastníme vašich třídních schůzek
kontaktujte Mgr. Danu Žižkovou, zizkova@spscv.cz
 
Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov, p.o.
 
 
 
Škola zajišťuje střední vzdělávání v oborech vzdělání zaměřených na strojírenské a autoopravárenské obory, gastronomii, zemědělství, potravinářství, služby a podnikání. Složení nabízených oborů vzdělání se přizpůsobuje požadavkům regionu a zájmu veřejnosti. Škola nabízí široké spektrum oborů vzdělání absolventům 9. tříd základních škol, absolventům základního vzdělávání z nižších ukončených ročníků, než je 9. třída ZŠ, a absolventům základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Škola vzdělává žáky především z regionu Chomutovska, dále žáky z Mostecka a Lounska.
 
 
 
 
 
 
Technologická agentura České republiky
 
Technologická agentura ČR je hlavním poskytovatelem veřejné podpory aplikovaného výzkumu napříč všemi obory. Zároveň usiluje o provázanější spolupráci firem, akademického sektoru a státní správy, a tím přispívá ke zvyšování konkurenceschopnosti a hospodářského růstu České republiky. V TA ČR Vám rádi poradíme, který z našich programů je vhodný právě pro podporu Vašich inovativních záměrů, a pomůžeme Vám zorientovat se v aktuálně vyhlášených veřejných soutěžích a mezinárodních výzvách. Váš výzkumný záměr a další dotazy můžeme konzultovat online, v regionální kanceláři TA ČR nebo za Vámi rádi přijedeme na adresu Vaší domovské instituce.
 
 
 
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem – Fakulta životního prostředí
 
Hlavním důvodem vzniku FŽP UJEP byl alarmující stav krajiny a životního prostředí v oblasti severních Čech. FŽP UJEP je dnes jednou z osmi fakult ústecké univerzity a od roku 2020 sídlí v nové budově Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO) v kampusu UJEP. Na FŽP UJEP se zaměřujeme na výzkum a vzdělávání v široké oblasti ekologie a životního prostředí. Studium je tříleté v bakalářských studijních programech, dvouleté v navazujících magisterských studijních programech a čtyřleté v doktorském studijním programu.
 
 
 
 
 
Yanfeng International Automotive Technology Czechia s.r.o.
 
 
 
Máte rádi auta a kvalitu v jednom?
Pojďte se s námi podílet na jejich výrobě!
V roce 2011 jsme začali s výrobou interiérových komponentů do automobilů. V našem závodě v Žatci vyrábíme dveřní panely, přístrojové panely, palubní schránky u spolujezdce a středové konzole.
Chcete posunout Vaši kariéru vpřed? Přidejte se k nám!
Nejsme jen zaměstnavatel, jsme Yanfeng!
 
 
 
 
 
 
ZF Electronics Klášterec s.r.o.
Naše firma je v ČR zastoupena v 8 městech a působí zde téměř 30 let. ZF v Klášterci nad Ohří je předním lídrem v zavádění technologií pro elektromobilitu v automobilovém průmyslu. Zaměřuje se na výrobu výkonových elektronik a vyznačuje se super moderní výrobou, čistým a bezhlučným prostředím. Životní prostředí nám není lhostejné. Závod ZF Electronics Klášterec byl také vybrán jako první závod ZF na světě, kde se bude realizovat projekt ZeF (Zero Emission Factory) – do konce roku 2022 se staneme CO2 neutrální.
 
 
 
 
V sobotu 23.04.2022 prezentace sportovních klubů:
 
 
 
 
BK Levharti Chomutov
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Florbal Chomutov

PATŘÍME MEZI NEJVĚTŠÍ FLORBALOVÉ KLUBY V ÚSTECKÉM KRAJI! ZÁROVEŇ JSME TAKÉ DRUHÝM NEJVĚTŠÍM SPORTOVNÍM KLUBEM V CHOMUTOVĚ! Florbalový klub byl založen v roce 1998 pod názvem FbC 98 Chomutov. V roce 2015 došlo k přejmenování na Florbal Chomutov. Nová tvář klubu byla oficiálně představena na státní svátek dne 28. října 2015. Aktuálně sdružuje zhruba 500 aktivních hráčů (z toho více než 380 tvoří děti a mládež).

www.florbalchomutov.cz

 

 

 

Wolves Chomutov

Neváhej a pojď se s námi bavit! Pořádáme nábor nových hráčů a hráček už od 6 let! Hokejbal je jeden z nejúspěšnějších kolektivních sportů u nás v republice! Naše země tradičně sbírá cenné kovy. My ti pomůžeme stát se mistrem či mistryní světa! Nevěříš? Zkus to a staň se vlkem! 🐺💚

www.wolveschomutov.cz